Start trasy rowerowe

PostHeaderIcon Trasy rowerowe

Trasa rowerowa im. prof. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego z Ostrowi Mazowieckiej do Broku liczy 13 km i prowadzi przez sosnowe bory, które są pozostałością po niegdyś dzikiej i nienaruszonej cywilizacją Puszczy Białej. Ścieżka rowerowa bierze swój początek przy Stawie Miejskim w Ostrowi Mazowieckiej, dalej prowadzi wzdłuż ulicy Warszawskiej, przy kapliczce upamiętniającej ostrowskich powstańców styczniowych i następnie skręca w ulicę 63 Roku. Asfaltową drogą dojeżdżamy do miejscowości Stara Grabownica. Przy wyjeździe z wsi rowerzyści mogą zregenerować siły odpoczywając na pierwszym przygotowanym na tej trasie miejscu postojowym. Parkingi leśne wyposażono w stoły, ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Jadąc dalej rowerzyści dotrą do Nowej Grabownicy, mijając leśniczówkę Antonowo wjadą w malownicze lasy sosnowe. Nieopodal czeka kolejne miejsce postojowe. Dalej trasa prowadzi już bezpośrednio do Broku. W okolicy Łysych Gór (zalesione wydmy) znajduje się kolejne przed końcem trasy miejsce odpoczynku. Wyjeżdżając z lasu, jadąc dalej wzdłuż pól dotrzemy w okolice ruin Zamku Biskupów Płockich w Broku. Trasa kończy się na brokowskiej plaży.

Trasa rowerowa na terenie gminy Ostrów Mazowiecka rozpoczyna się w Rogóźni i biegnie przez przepiękne leśne tereny sołectw Wiśniewo, Nowa Osuchowa i Nagoszewka. Miłośnicy spędzania wolnego czasu na rowerze, mogą przejechać tą trasą spory odcinek, gdyż trasa liczy 33 km.

Na terenie gminy Małkinia Górna prowadzi trasa rowerowa, liczącą około 7 km.
Szlak przebiega przez tereny o podwyższonych walorach estetycznych, widokowych i rekreacyjnych. Trasa rozpoczyna się przy ul. Nadbużnej w Zawistach Nadbużnych i prowadzi do Rostek Wielkich. Pierwszy punkt postojowy to parking przed wjazdem na łęg. Następnie rowerzyści jadąc dalej docierają do punktu widokowego „na skarpie” oraz kilka kilometrów dalej do kolejnego punktu odpoczynkowego znajdującego się w Rostkach Wielkich, w odrestaurowanym parku. Następnie korzystający ze szlaku przejadą drogą gminną na tereny położone w okolicznych lasach i dotrą do kolejnego miejsca odpoczynku na łące pośród lasów w okolicach miejscowości Zawisty Podleśne. Następnie drogą przez pola i las, rowerzyści docierają do szkoły na ul. Leśnej w Małkini Górnej. Tereny, przez które przebiega szlak położone są w dużej mierze przy rzece Bug oraz terenach leśnych Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.