Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o pomoc w formie preferencyjnych kredytów z dofinansowaniem ARiMR, mogą składać wnioski w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc ARiMR polega na płaceniu za kredytobiorcę części oprocentowania kredytu udzielanego przez bank. W efekcie rolnik ma tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego.
Trwająca pandemia COVID-19 spowodowała liczne utrudnienia w funkcjonowaniu branży rolno-spożywczej.
Podmioty tego sektora informują o ryzyku czasowych ograniczeń w zakresie skupu surowca rolnego, jego przetwórstwa i sprzedaży swoich produktów jednocześnie podkreślają, iż warunkiem utrzymania dotychczasowych poziomów aktywności są często ograniczone możliwości w zakresie logistyki, przetwórstwa lub powierzchni magazynowych/przechowalniczych.
– W obecnych warunkach pilną i ważną sprawą jest szybki przepływ informacji zarówno o możliwościach eksportu, zbyt jak i współpracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw takim potrzebom. Poleciłem obok zakładki „Możliwości eksportowe” uruchomienie kolejnej „Możliwości współpracy” – poinformował dziś minister Jan Krzysztof Ardanowski.
Zakładka „Możliwości współpracy” będzie rodzajem platformy wymiany informacji o wolnych mocach przerobowych, składowych, czy też potrzebach podjęcia współpracy w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego.
Informacje dotyczące chęci nawiązania współpracy w tym zakresie należy przesyłać na adres mailowy: wspolpracaprzetworcow@minrol.gov.pl
Informacje będą zamieszczane na stronie: Możliwości współpracy
Każda informacja musi zostać opatrzona następującymi danymi: Nazwa firmy/adres firmowy/telefon/adres mailowy. Syntetyczny opis samej oferty nie może przekraczać 400 znaków.
Źródło: www.gov.pl