W ramach realizacji zadania publicznego Województwa Mazowieckiegow obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, w dniu 9 listopada br. zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjno-plastyczne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie. O życiu i roli pszczół w środowisku naturalnym oraz pracy w pasiece opowiadali Małgorzata i Grzegorz Kruk z pracowni DeMargot z Józefowa.
Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się, jak bardzo pracowite są to owady i jak ważne jest ich znaczenie dla przyrody i człowieka. Poznały organizację życia w ulu, produkty pszczele oraz posmakowały miodu i pyłku pszczelego.
Część praktyczna warsztatów polegała na zdobieniu bawełnianych toreb EKO. Uczestnicy otrzymali torby wielokrotnego użytku z naszkicowanymi motywami pszczół. Za pomocą specjalnych kredek do tkanin, cierpliwie i z wielką precyzją stworzyli oryginalne prace. Własnoręcznie ozdobione torby zachwycały kolorami i na pewno będą przydatne, nie tylko podczas zakupów.
Mamy nadzieję, że warsztaty były ciekawą formą zabawy rozwijającą zdolności manualne. Na zakończenie spotkania Prezes Zarządu Adriana Rukat wraz z Grzegorzem Krukiem wręczyli wszystkim uczestniczkom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki w postaci termicznych kubków, słoiczka miodu oraz miodowego mydełka.
„Zadanie publiczne pn. Warsztaty edukacyjno-plastyczne „Chrońmy pszczoły” dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego”